Späť

KANADA

NEW BRUNSWICK FRENCH INTERNATIONAL STUDENT PROGRAM

Program NBFISP v kanadskom New Brunswicku ponúka jedinečný zážitok – môžete si zlepšiť dva jazyky zároveň. V jedinej oficiálnej bilingválnej provincii Kanady ponúka program na strednej škole vo francúzštine a ubytovanie buď vo francúzskej alebo bilingválnej rodine. 

New Brunswick hraničí s USA a nachádza sa severne od Montrealu, vo východnej časti Kanady. Je treťou najmenšou provinciou a má prezývku “obrázková provincia” kvôli nádhernej prírode a priateľským obyvateľom. Je jednou z Atlantických provincií a má najteplešie pláže.

NBFISP víta zahraničných študentov od 7. do 12. ročníka v jedinej oficiálne bilingválnej provincii Kanady. V tomto malom a personalizovanom programe účastníci navštevujú príjemné frankofónne verejné školy a žijú so starostlivo vybranou frankofónnou/bilingválnou rodinou. Tento program je určený pre študentov, ktorí majú záujem naučiť sa francúzštinu alebo zlepšiť svoje francúzske zručnosti a zároveň majú veľa príležitostí precvičiť si angličtinu. Študenti sú akceptovaní na všetkých úrovniach francúzštiny. Študentom, ktorí potrebujú zlepšiť francúzštinu, je ponúknutá podpora vo výučbe. Hlavnou prioritou je vždy blaho každého študenta a jeho akademický pokrok. Koordinátori ubytovania v rodine v každom regióne organizujú počas školského roka aj mnohé skupinové aktivity, exkurzie do prírody aj dlhšie výlety. Príďte a zažite tento jedinečný dvojjazyčný, kultúrny pobyt na priateľskom a krásnom východnom pobreží Kanady!

PREČO NBFISP?
  • Ubytovanie vo francúzskych a bilingválnych rodinách 
  • Možnosť naučiť sa alebo zlepšiť si francúzštinu
  • Komunitné školy 
  • Kvalitné interaktívne a praktické vzdelávanie
  • Jediná oficiálna bilingválna provincia Kanady
  • Priame lety z Toronta, Montrealu alebo NYC
  • Jedinečný kultúrny zážitok
  • Veľa možností na šport, aktivity a predmety
  • Bezpečné mestské aj vidiecke komunity 
  • Štyri ročné obdobia
Zástupca NBFISP na Veľtrhu stredných škôl v zahraničí:

Ms. Suzanne Gagnon

Suzanne Gagnon je do NBFISP zapojená od jeho založenia v roku 2010 a od roku 2012 je riaditeľkou programu. Suzanne je členkou správnej rady predstavenstva CAPS-I (Kanadská asociácia verejných škôl) a zastupuje regióny Atlantiku/Québecu od roku 2016. Je hrdá na to, že žije práve v New Brunswicku na východnom pobreží Kanady so svojím manželom a dvojičkami.

Dohodnúť stretnutie:
Loading...

ORGANIZÁTOR:

D&D Team, s.r.o
Pod Rovnicami 37
841 04 Bratislava

+421 903 725 459
+421 907 725 459
info@dadteam.sk

NAPÍŠTE NÁM